sani umflati si durerosi

Diabetul zaharat

Postata de mona_monykka cu 10 ani in urma.

am de 1 saptamana sanii umflati si ma dor la atingere,iar gurguii la sani sunt inflamati,si tot de vro sapt ma doare in parte dreapta(eu zic ca ovarul,dar vreau sa precizez ca nu am nici o scurgere sau ceva jos.anainte de a avea durerile astea medicul mi-a dat niste anticonceptionala(FEMOSTON,nu stiu daca este si in rom medicamentul asta,mi la dat medicul din londra.....)pt menstruatie,ca nu am menstruatie de 10 ani))),am si diabet insulino dependent,,,daca are vro relevanta!

Raspunsuri (2)

buna

acum 10 ani

este efectul advers al hormonilor primiti. Are o relevanta. Lipsa menstrei apare de la usvcaciune, dehidratare si nu numai de la lipsa hormonilor. AR fi bine sa opresti acei hormoni caci vezi doar efectele negative !

Utilizator11586040570

acum 4 ani

Am 33 de ani acum in martie pe 7sau 8mia trcut ciclul sotu sp ca na facut nimic dar si in maryie tot la fel ma dureau sani si acum ma doare fr rau si jos si acum tr sami vina ciclul si mestruatia cand vine cand nu sa am vreo dereglare hormonala si sa ma sperie .