riscuri dibet

Diabetul zaharat

Postata de gabriela519 cu 13 ani in urma.

fac tratament cu siofor si januvia dar nu tin regim ,pot avea probleme?an glicemia intre 125si156.

Raspunsuri (3)

relu1975

acum 13 ani

doamna cel mai important lucru e regimul alimentar,tratamentul si linistea,e f greu inteleg, cunosc caz mai grav cu insulina,dar incercati sa tineti cat de cat un regim apropiat normalului.

Dr. Mihalcea Madalina

acum 13 ani

dupa cum vi s-a explicat deja de catre medicul dvs diabetolog, regimul este un element de baza in tratamentul diabetului, indiferent de tratamentul medicamentos asociat
problemele care pot aparea sunt de genul: glicemie mare, si necesitatea unui tatament medicamentos mai agresiv , mult mai repede

Dan

acum 9 ani

Rog citeva informatii
CERAMIDA si diabetul
Argila Albastra si diabetul
PRODUSE AYRWEIDICE///....TURMERIC
altele