REZULTAT ANALIZE

Diabetul zaharat

Postata de membru179996 cu 13 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Negoita Ionut am 22 ani si de curand mi-am facut analize.In urma rezultatelor mi-a iesit glicemia 71.Limitele sunt intre 70-115 .Deci eu sunt la limita .As putea sa am hipoglicemie nu-i asa? Ce sa mananc ca sa mi mai creasca si mie glicemia .Mananc dulce deobicei dar vad ca tot degeaba.Inca ceva anu trecut cand mi-am facut analize imi iesise sub glicemia aveam 60 si ceva .Acu a mai crescut un pic.Stiu ca poate nu am scris unde trebuia rubrica fiind " diabetul zaharat"..
Multumesc de raspuns!!!

Raspunsuri (3)

ledesa

acum 13 ani

mananca ciocolata mai multa si iti va creste de asigur

Medic Epuran

acum 13 ani

Important este să aveţi o alimentaţie echilibrată.

cristina

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Cristina si am o antrebare:ami puteti spune va rog ce treaducere are VRM-ul la rezultatele medicale.