remediu

Diabetul zaharat

Postata de albuleanu cu 12 ani in urma.

am cazut si m-am lovit la spate partea dreapta si am dureri puternice,de la aceasdta data a crescut glicemia pe care o monitorizez zilnic de la 150 la peste 200 si chiar 300.este posibila aceasta crestere cu toate ca din cauza durerilor mananc foarte putin?care este solutia pentru micsorarea durerilo si a glicemiei ?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru început ar fi recomandată efectuarea unei radiografii şi a unui examen fizic de către medic, pentru a putea evidenţia eventualele fracturi costale. Pentru durere se pot folosi antiinflamatoare nesteroidiene (sub formă de unguente), iar în cazul hiperglicemiei ar fi indicat consultul unui diabetolog, care vă va prescrie tratament (medicamentos sau cu insulină)

ducuta roxana

acum 12 ani

cand ma duceam la liceu am cazut si ma-m lovit la mijloc de numai pot:( si ma doare foarte rau dak nu o sa-mi treaca o sa ma duc la medicul de familie.