regimul diabeticului

Diabetul zaharat

Postata de sonya 67 cu 12 ani in urma.

ce fructe pot fi consumate de catre un diabetic?

Raspunsuri (6)

Medic Epuran

acum 12 ani

În regimul diabeticului sunt recomandate a se consuma dintre fructe: portocale, mere, struguri, căpşuni, grapefruits. Se recomanda consumul a 2 fructe pe zi, din care un citric (portocală, grapefruit, lămâie).

dan2003

acum 12 ani

Eu stiam ca strugurii nu sunt recomandati...

http://psihologiadiabetului.blogspot.com

florean

acum 12 ani

ai dreptate dan2003 struguri nu prea au ce cauta la diabetici

sonya 67

acum 12 ani

si totusi strugurii au indicele glicemic destul de scazut undev a=a in jur de 55 pina si zaharul are aproape aceeasi valoare

anca

acum 12 ani

eu mai stiu ca si afinele sunt indicate,iar merele numai cele de culoare verde si cu gust acrisor,nu mere dulci!

stoica ramona

acum 11 ani

buna ma numesc stoica ramona si am diabet de un an de zile si as vrea sa stiu ce fructe as putea sa consum astept un raspuns va rog frumos