regim

Diabetul zaharat

Postata de nitu123 cu 10 ani in urma.

buna ziua am mama de 54 de ani cu diabet de o zi face insulina si nu stiu ce regim alimentar sa tina niciun medic nu ma sfatuit in privinta asta pliz ajutatima

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este datoria medicului diabetolog de a va explica regimul dietetic; acesta difera in functie de greutate, de afectiunile asociate, de numarul de carbohidrati necesari... Este indicat sa consultati medicul diabetolog curant si sa cereti explicarea regimului.