Predispozitie la diabet?

Diabetul zaharat

Postata de PavElena cu 11 ani in urma.

Buna seara, am si eu o intrebare. Cat de predispusa sunt la diabet in conditiile in care am 26 ani, sufar de ovare polichistice, am o greutate de 45 kg si la ultimele analize la sange mi-a iesit glucoza serica 99 mg/dL ? Totusi trebuie sa mentionez ca, cu o zi inainte sa-mi fac analizele am mancat pe stomacul gol niste prajituri iar regimul meu alimentar in general este putin cam haotic.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Luand in calcul factorii enumerati nu se poate vorbi de o predispozitie la diabet.