Pot scapa de diabet zaharat tip 2?

Diabetul zaharat

Postata de Cristian cu 2 ani in urma.

Buna ziua, am fost diagnosticat cu diabet tip2 zaharat,cu 7 luni in urma, mi-a fost prescris un tratament si un regim. Si mi sa spus ca daca tin regimul regulat si medicamentele la fel, si tin glicemia in control dimp de 6 luni, există posibilitatea sa scap de diabet,cu câteva zile in urma am făcut din nou analize, si mi sa spus ca nu exista om sa scape de diabet zaharat toata viata, ce parere aveți? Ce credeți?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Diabet-Zaharat-tip-2/diabetul-zaharat-tip-2-non-insulino-dependent_861