pot sa ma pensionez

Diabetul zaharat

Postata de popa gheorghita cu 12 ani in urma.

buna ziua am varsta de 52 de ani si am diabet zaharat tip2,pot sa ies la pensie pe caz de boala?!
va multumesc!1

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

De ce nu ati putea lucra cu diabet tip 2?

Medic Epuran

acum 12 ani

Diabetul zaharat nu este o afecţiune care să permită ieşirea la pensie pe caz de boală

Cristi

acum 12 ani

Mai bine nu raspundeai.
Cunosti tu cazul atat de bine incat sa-ti permiti un astfel de raspuns retoric ?! poate sa starea de sanatate precara (rezultat al diabetului tip 2 - o boala foarte grea) nu-i mai permite sa mearga, sa duca o viata normala si/sau sa munceasca.
Acum te intreb eu...oare de ce nu ar mai putea lucra cu diabet tip 2 ???

Mai bine nu mai raspunzi decat sa raspunzi astfel!!!!