pot fi oare simtome ale diabetului?

Diabetul zaharat

Postata de ariana17 cu 11 ani in urma.

buna ziua ! am si eu ceva de intrebat daca stie cineva sa imi raspunda....tatal meu are diabet de 7-8 ani este dependent de insulina iar in ultimul timp amorteste pe partea stanga :mana ,fata ,limba....etc si in acelasi timp ii este foarte rau nu poate nici macar sa se ridice. este posibil sa fie de la diabet sau crede-ti ca sunt alte probleme ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Diabetul poate contribui la aceasta stare. Va recomand sa consultati medicul neurolog pentru o evaluare, cat mai repede posibil.

ariana17

acum 11 ani

multumesc