Poate fi un inceput de diabet?

Diabetul zaharat

Postata de Marius37492988 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Am valoarea glicemiei cu 2 unitati mai mult decat este admis. Imi pot pune problema ca am un inceput de diabet? De obicei aveam o valoare normala 80-89. Pot urma un tratament pentru micsorarea glicemiei pentru a nu avea probleme? Tratamentul naturist ajuta la scaderea glicemiei ?

Raspunsuri (2)

Medic.Fares

acum 11 ani

Buna ziua,
Va recomand pentru scaderea glicemiei ceaiul Glicostat, care a dat rezultate foarte bune la multi pacienti. Se bea cate o cana dupa masa de 3 ori pe zi. Binenteles ca trebuie sa reduceti glucidele din alimentatie, in primul rand dulciurile.

Marius37492988

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspuns!
Specific faptul ca eu nu prea mananc dulciuri De aceea sunt ingrijorat de faptul ca am glicemia mare. Nu stiu cum a ajuns asa. Voi bea ceaiul recomandat de dvs. si sper sa am rezultate bune.