Nu prea am un regim bine creeat !

Diabetul zaharat

Postata de IuLiAn AlIn cu 11 ani in urma.

Am si eu o problema :D sufar de diabet zaharat si pentru ca nu am un regim bine pus la punct cam iau in greutate ... Am 17 ani si o inaltime de 174cm si o greutate de 72kg . As dori un ajutor in creareea unui regim pentru o saptamana pentru a stii de unde si cum sa incep , pentru ca vorba aceea sa incep cu dreptu nu cu stangu cum am facut si de fel pentru ca nu prea imi dau seama ce trebuie consumat si ce nou mai ales ca is si cu boala aceasta . Sper ca nu deranjez prin nevoia unui ajutor . Va multumesc si astept un raspuns cat de repede se poate

Raspunsuri (5)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Va recomand sa vorbiti cu medicul dvs sau cu un medic specialist in diabet si boli de nutritie.

Sigada

acum 11 ani

Regimul alimentar in diabetul zaharat este extrem de important nu doar pentru mentinerea greutatii corporale dar si pentru mentinerea in limite normal ale valorilor zaharului din sange.

Trebuie neaparat sa luati legatura cu medicul care v-a diagnostica cu diabet zaharat sau cu un alt medic specialist in diabet si boli de nutritie, pentru stabilirea unui plan alimentar corespunzator.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa vorbiti cu medicul nutritionist pentru stabilirea unui regim dietetic adecvat.

Cornelia

acum 11 ani

Buna,
Cel mai bine ar fi sa incercati Homeopatia.
Eu am avut rezultate foarte bune cu Homeopatia la copiii mei.
Dar in homeopatie este foarte important sa gasiti un medic homeopat.
Incercati sa trimiteti un email la ***@yahoo.com, va va raspunde un homeopat foarte bun, care va va ajuta.
Multa sanatate va doresc!

bogdaneko

acum 11 ani

buna la fel ca tn sufar de diabet tip 1 am si eu 17 ani , 177 cm 69 de kg si pt mn greutatea nu e o problema....
pt tn tias recomanda sa faci sport o ora pe zi si sa mananci alimente "verdeturi" carne brazeturi dak vrei ne auzim pe mess [email protected]
bafta