neuropatie sau.....?

Diabetul zaharat

Postata de biker12321 cu 13 ani in urma.

Buna ! Am si eu o intrebare.Am diabet de tip 2de 2 ani,tratamentul meu este cu diaprel ,glicemia dimineata este aprox.135mg/dl.Problema mea este la piciorul drept la care mi au aparut niste mici pete rosii ca niste intepaturi de tantar pe degetul mare,care sunt sensibile la atingere.Ce ar trebuii sa fac tinand cont ca la medicul meu curant programarea pt vizita este pt luna iulie !

Raspunsuri (8)

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

glicemia dimineata ideal este sa fie intre 80-120
dar mai importanta este cea la 1-2 ore dupa masa care trebuie sa fie

biker12321

acum 13 ani

multumesc,dar mai astept si alte detalii daca se poate (raspunsul este incomplect).

Dan Mihalache 0724 638604

acum 13 ani

Daca vreti sa rezolvati problema cu diabetul, definitiv, atunci va recomand sa beti apa Kangen, produsa de un echipament japonez, revolutionar. Va rog sa cititi mai multe pe site: www.apaviekangen.ro
Retineti doar atit, rezolvare definitiva, fara medicamente. Rezultatele de vad in max 10 zile (glicemia revine in limite normale).
Pentru informatii suplimentare va stau la dispozitie.

biker12321

acum 13 ani

Va multumesc pt mesaj,am citit despre ceea ce mi spuneti,dar nicaieri nu se zice nimic despre pretul acestui aparat.
Poate mi l puteti spune.

gogu41

acum 13 ani

cca.3100 euro si, cca1900 euro pe aparat kangen, fct de tip.

voicu

acum 13 ani

buna am diabet tip 2 de 6 lunu nu am ajuns in coma la spital !!! Cel mai bun spital este"marie curie " din bucuresti!!!!!!!!!

biker

acum 13 ani

Daca as avea 3100 euro....m as gandii mult daca sa cumpar acel aparat sau nu !
Dar nu i am .Si de tzepe sunt satul ! Multumesc.

gabihanu

acum 13 ani

Va recomand folosirea unor produse naturiste care , pe langa reducerea glicemiei,
au si rolul de a combate si impiedica complicatiile diabetului (retinopatia diabetica ,neuropatia diabetica ,nefropatia diabetica , asa -zis "piciorul diabetic ") adica distrugerea ochilor ,a sistemului nervos , a rinichilor si chiar amputarea piciorului !
Produsele se gasesc pe site : www.suplimentenaturiste.eu si ma puteti contacta ptr. mai multe detalii la : [email protected]