Neuropatia diabetica

Diabetul zaharat Neuropatia diabetica Mononevrita

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

cum pot scapa de aceasta neuropatie diabetica si in cat timp?

Raspunsuri (2)

Huzun

acum 15 ani

in primul rand se adapteaza doza de insulina. apoi se da medicatie antialgica (acid acetilsalicilic, fenilbutazona, indometacin). in caz de insucces vor fii incercate carbamazepina sau antidepresive triciclice de tip Imipramina, Amitriptilina. se mai pot folosi electro-acupunctura sau tratamente locale cu Capsaicina. de asemenea, rezultate bune au si ionizarile ale membrelor cu Xilina si vitamina B1. astept sa-mi scrieti daca mai doriti si alte detalii.

ana -GETA

acum 10 ani

eu am dureri mari in special la un picior mai mult am o durere surda care mi se duce citeodataq pina in suflet,de la degetul mare si celalat ,vine durerea in sus iar la glezna ma doare continu parca ma roade ceva in os nu am diabet dar am dureri specific,specific ca am peobleme si cu degetele de la miini au inceput sa mi se def,si am dureri mariormeze Va multumesc