mihaela

Diabetul zaharat

Postata de Boboc Mihaela cu 13 ani in urma.

de ce mi s-a luat pensia de handicap de gradul 2 si mi s-a dat de gradul 3 facand 4 injectii la zi si fara venit ?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg de ce nu aveti venit. Diabetul nu este o boala handicapanta iar faptul ca faceti 4 injectii pe zi nu inseamna ca nu puteti lucra! Sunteti tanara. Nu vad de ce sa aveti grad de handicap daca aveti doar diabet zaharat. Sunt sute de mii de oameni cu aceasta afectiune si isi duc viata normal, ca orice alt om.

zozo

acum 13 ani

cand o sa ai si tu diabet ai sa vezi ce inseamna.toti ignorati aceasta boala si o considerati usoara

catalin

acum 11 ani

mama are diabet zaharat face 3 insuline pe zi are cancer malin,cataracta si probleme cu inima si cu tensiunea si nu beneficiaza de nici un ban.acum un an ia dat o pensie de 30 lei pe luna si acum ia luato si pe aia.oare de de