Mai pot gasi Silubin?

Diabetul zaharat

Postata de millaparis cu 13 ani in urma.

Unde sau cum mai pot gasi medicamentul Silubin pentru mama?Cand il folosea avea glicemia maxim 170 acum cu inlocuitorul dat cu 5 luni in urma dupa control i s-a spus ca daca nu i se micsoreaza glicemia o vor baga pe insulina.mama a spus ca si ea isi da seama ca inlocuitorul nu are niciun efect comparativ cu silubin.m-am interesat si mi s-a spus ca nu se mai fabrica dar totusi poate mai exista pe undeva in stoc.orice informatie ma ajuta.va rog salvati-mi mama

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

millaparis

acum 13 ani

Va multumesc mult.Astept poate totusi are cineva informatii si despre Silubin.Vroiam sa va mai intreb daca acest medicament homeopat este sigur daca se foloseste concomitent cu medicamentele date de doctor inclusiv acel inlocuitor "minune" pentru Silubin.

silvia170

acum 13 ani

dupa denumire acest medicament pare a fi de slabit asa este? si mama mea sufera de diabet si m-ar interesa si pe mine

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

silubinul este mult mai slab decat inlocuitorul siofor
mama dv are diabetul dezechilibrat de mult si probabil de multi ani(170 pe nemancate este o glicemie mare) de accea se pune problema intensificarii tratamentului cu insulina
de obicei dupa 6-10 ani de tratament cu pastile se ajunge la insulina deoarece pasilele nu mai scad glicemia

roxana

acum 10 ani

buna, si eu caut silubin pt parintii mei care au diabet
nu stiu de unde sa-l iau
am auzit ca se gaseste in Germania si Austria

cuclea niculae

acum 8 ani

La mine sioforul, după dispariția silubinului, a dat rezultate.
Am înregistrat şi valori ale glicemiei,pe nemâncate, de 120
valori pe care nu le-am atins niciodată cu silubin. Singurul in-
convenient,pentru mine, ar fi acela că nu am voie să pun în gură strop de alcool, acesta putând să-mi aciduleze sângele,
problemă pe care nu o aveam cu silubinul.