Luna de miere a diabetului

Diabetul zaharat

Postata de mara4614 cu 9 ani in urma.

E o intrebare care ma roade de ceva timp, deoarece fiica mea de 24 de ani are un diagnostic incert de diabet. Exista persoane pe acest forum care au intampinat luna de miere sau remisiunea partiala a diabetului? Si daca da, cum a aparut, cat a durat? M-ar ajuta sa aflu daca cineva a trecut prin asa ceva si mi-ar povesti cum s-a intamplat si daca a renuntat la tratament pe aceasta perioada. O seara buna...

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1488747359

acum 7 ani

eu am reusit sa scad glicemia de la 274 la 106 in cca 6 ore prin alergari usoare mers pe jos regim fara piine alba paste fainoase zahar dulciuri sucuri din comert consumati ceaiuri afin dud glicostat suplimente naturale GINSENG KOREAN.MOMORDICA CHARANTIA ETC accent foarte mare pe sport miscare mers pe jos evitati fast food sucuri carbogazoase