Lagosa este indicata la diabet

Diabetul zaharat

Postata de myalis cu 12 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Alina, am 24 de ani si de 2 ani am diabet insuluno-dependent dar am fost si operata de tiroida tot acum 2 ani.Am fost internata de curand si sunt suspecta de hepatita C, va rog sa-mi spuneti daca lagosa este indicat pentru diabet, deoarece am vazut ca in compozitie are si zahar, sau daca se poate inlocui cu altceva?

Va multumesc

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă cantitatea de zahăr din compoziţie nu este mare (mai puţin de 1 gram), medicamentul nu este contraindicat pentru diabet (nu influenţează semnificativ valorile glicemiei)

lagosa

acum 12 ani

multe medicamente au zahar sau edulcoranti in compozitie
lagosa este un heparoprotector impreuna cu Liv52 si silimarina pe care nu ai voie sa o iei datorita bolii de tiroida
iar daca medicul ti-a recomandat lagosa inseamna ca stie ce ti-a recomandat si nu a facut 6 an de medicina si inca 5 de rezidentiat aiurea si ca inca nu s-a ramolit si stie sa prescrie un medicament si nu mai cititi prospectele si nu va mai considerati mai destepti decat medicii pentru ca inca avem un sistem medical bun desi prost platit in Romania si nu toti medicii buni au plecat.

lagosa1

acum 8 ani

haida,de! am vazut medici cu 6 ani de medicina, 5 de rezidentiat si inca ceva ani la purtator care au spus " nu stiu ce boala ai, dar fereste-te de toate medicamentele care incep cu "
iar prospectele eu zic ca sunt puse in cutie tocmai pentru a fi citite, (fiecare pacient este unic in felul sau) caci altfel ar fi pacat de atata hartie consumata degeaba.
si inaca ceva....ca avem un sistem medical prost platit, sunt de acord ! dar, ca este si bun...dumnezeu cu mila! am ajuns sa ne rugam sa nu ne imbolnavim, ca ne omoara doctorii cu zile.

Utilizator11612985664

acum 3 ani

Buna seara daca am diabet tip2 pot lua lagosa pt steatoza hepatica