la o valoare de 98 glicemie

Diabetul zaharat

Postata de mario07121988 cu 13 ani in urma.

se mai administreza insulina

Raspunsuri (4)

ina

acum 13 ani

Discuta cu medicul curant. Daca valoarea se mentine constanta, doza se poate reduce, dar numai specialistul care a recomandat asa ceva te poate sfatui

andreutza:)

acum 13 ani

pai odata ce ai diabet si faci insulina nu poti renunta definitiv la tratament chiar daca glicemia este mentinuta in limite normale.specialistul iti poate regla dozele de insulina.

Dr. Mihalcea Madalina

acum 13 ani

buna ziua, am vazut ca sunteti tanar, si presupun ca aveti un dabet de tip 1 tratat in mai multe prize de insulina pe zi
daca am dreptate, raspunsul la intrebarea dvs este da, se administreaza insulina, dar in functie de ce glicemii aveti la 2 ore dupa masa cu doza dvs obisnuita de insulina prandiala
glicemia 98 mg/dl inainte de masa este o glicemie foarte buna, nu este o hipoglicemie,dar repet, trebuie sa integrati aceasta valoare in profilul dvs glicemic obisnuit, pentru a vedea daca faceti aceeasi doza sau cu cateva unitati mai putine
mai multe detalii ar fi de mai mare ajutor

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.