Insulina

Diabetul zaharat

Postata de Adina5 cu 12 ani in urma.

Mama mea,in varsta de 55 de ani sufera de diabet de 5 ani.A luat medicamente ,apoi de 6 luni face si insulina Lantus.Glicemia ei este de 250-300 chiar si cu aceasta insulina.Nu prea tine regim.As vrea sa va intreb daca si cum se poate sa se opreasca din insulina ca sa ii pot face un tratament naturist,sau daca poate lua impreuna cu insulina,ac***a in vedere ca pe prospectul medicamentului Diabecon de la Hymalaya scrie ca nu e pt cei insulinodependenti.Era pensionata pe caz de boala si a fost chemata la expertiza medicala unde i s-a taiat pensiaMama este intradevar bolnava.......dar timpurile astea........ Aveti idee cum se procedeaza cu medicamentele gratuite pt diabet,daca nu mai are pensie??

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 12 ani

Nu se pune problema nici sa intrerupeti insulina, nici sa ii administrati NIMIC fara acordul medicului diabetolog al mamei dvs. Tratamentul pt diabet se ajusteaza de mai multe ori pana ajunge adaptat nevoilor fiecarui pacient. Nici un tratament naturist nu poate inlocui sau functiona mai bine decat tratamentul dat de medic. Daca ar fi asa, imaginati-va ca medicul insusi ar prescrie acel produs. Regimul este foarte important. Mama are 55 de ani. Este o femeie tanara, dar a carei viata poate fi distrusa de diabet daca nu il tine sub control. Acesta poate avea consecinte cum ar fi amputarea membrelor sau orbirea, daca nu este tinut cum trebuie sub control. Diabetul nu este o afectiune cu care sa va jucati. Cand va veti da seama cat de importante sunt tratamentul si regimul, poate fi prea tarziu. Cu diabetul se poate trai si lucra fara probleme, cu conditia sa se respecte ce v-am scris mai sus. Daca nu are alta boala decat diabetul, nu vad de ce sa primeasca pensie. Discutati cu medicul mamei.

Tratament Natural Diabet

acum 12 ani

O sa scape treptat de insulina.
Exista un medicament care vindeca diabetul!!!!! cautati pe internet, este descoperit de un profesor roman din Cluj. Gasiti medicamentul aici:
www.casaplantelor.ro/diavit-100658

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

V Maria

acum 11 ani

Am cautat Diavit (pentru diabet) la mai multe magazine dar nu am gasit. Ziceau ca nu mai au pe stoc si ca vor comanda. Am incercat si la D-l prof. dr. Roman dar a durat mult pana am primit produsul. Cel mai repede si ieftin am fost servita aici:

http://enzimatic.ro/Plantarom/diavit-pre-497-ron-antidiabetic-naturist

www.enzimatic.ro este la Cluj
Sper sa va fie de folos,
Vaida Maria - Iasi

V Maria

acum 11 ani

telefon 0723645454

Adina5

acum 12 ani

Daca medicii nu sunt deacord cu tratam naturiste,deci nimeni nu o sa-mi explice cu se opreste de regula o insulina dupa 6 luni de folosire,daca este dependenta....sau nu.Eu cel mai tare ma enervez ca insulina Lantus nu rezolva cu 26 unitati, sa aibe glicemia in limite normale.Medicii spun ca trebuie sa faca insulina,dar pensia i-au luat-o ac***a depresie,diabet,coloana terminata caci munceste de la varsta de 17 ani.

Ionela

acum 9 ani

Gasiti Diavit online la un pret mai mult decat bun la farmacia online myriam - Farmacia este din Cluj.
http://www.myriam.ro/diavit-60-cpr-plantarom-p-11326
Sanatate!

DUMITRA

acum 9 ani

Eu am gasit Diavit la pretul de 22 lei la farmacia Alchemilla in Cluj-Napoca, puteti negocia si pretul transportului in tara. Incercati la tel 0748.152789