Ingrijiri pentru diabeticii cu deficiente de vedere (vedere sp***a)

Diabetul zaharat

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

ce trebuie sa faca un diabetic care asi face insulina casa nui m-ai scada glicemia multumim

Raspunsuri (5)

milica1

acum 15 ani

pai de aceea va fac-ti insulina pt ca sa va scada gicemia cit mai aproape de limita normala

Cristina84499173

acum 15 ani

In primul rand doza de insulina trebuie ajustata in functie de valoarea glicemiei, adica atunci cand sunteti in hipo, nu va administrati insulina chiar daca este ora mesei. Apoi, necesarul de glucide sa fie impartit cat mai echilibrat la mesele de peste zi pentru a evita hipoglicemia

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua.
va rog frumos sa imi trimiteti un meniu saptamanl pentru diabetici dependenti de insulina.
Bunica mea are diabet, are probleme cu vederea, cu ochiul stang vede in ceata.
Are o infectie la un picior,provocata de o pioneze si inca nu s-a vindecat.
Va rog mult daca puteti sa imi trimiteti un email cat mai curand.
Va multumesc.

Daniel Dinu

acum 9 ani

http://vedereperfecta.com/blog/afectiuni-oculare/cei-mai-buni-nutrienti-pentru-cei-care-sufera-de-diabet/

a

acum 7 ani

in primul rand trebuie sa invete ortografia limbii romane, apoi trece la pasul urmator