imi este rau dupa ce mananc dulce

Diabetul zaharat

Postata de diana i. cu 10 ani in urma.

Nu stiu daca e vreo cauza diabetica, stiu doar ca in urma cu un an si ceva am facut analizele de diabet si au iesit in regula, am sa le refac maine dimineata. in ultima perioada cand manac dulce imi este foarte rau, in special ce contine ciocolata-cacao. azi am avut dureri in zona gatului si pieptului senzatia puternica de nod in gat, pe care inca o am. Am observat ca starea mea de rau sa manifestat prin urmatoarele senzatii: in special senzatia de nod in gat, asta tot timpul dupa ce manac ceva dulce, dureri in zona pieptului , gatului;senzatia de "moleseala", in zona abdomenului, balonare. As dori sa stiu ce analize sa fac si unde sa ma duc. E alergie, diabet sau ce anume poate fi?... de ce spun de diabet? cautand pe internet am gasit ceva despre neuropatie diabetica, eu de ceva ani ma trezesc cu picioarele amortite sau imi amortesc brusc, in ultima vreme in schimb am si dureri in picioare si chiar mi se umfla. Astept un raspuns.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Simptomele pot fi datorate unei afectiuni gastro-duodenale ( gastrita, etc) sau unei boli de reflux gastroesofagian .
Este recomandat sa consultati medicul internist ( sau gastroenterolog ) pentru evaluare.

Mariana

acum 2 ani

Ati aflat care era problema dvs, ca si eu parca am aceleasi simptome,puteti sa-mi dati un raspuns,m-ar ajuta f mult, va multumesc

Anca

acum un an

Este de la un reflux gastric, asa pateam si eu si s-a agravat destul de tare. Pana nu am tinut 6 lui de zile regim, n-am scapat. Si dupa....mai usor cu dulciurile si alimentele procesate.