hipoglicemie?

Diabetul zaharat

Postata de raloook cu 10 ani in urma.

Buna seara, glicemia mea este de 67.92. Dintotdeauna a fost mica, dar am inteles ca difera de la laborator la laborator. Ar trebui sa fac mai multe investigatii?

Raspunsuri (2)

ralooook

acum 10 ani

Precizez ca am un mic dejun consistent. Am 20 de ani, 40-45 kg (depinde de stres-perioada). Mesele mele sunt consistente, nu am retineri, mananc dulciuri, nu am voie totusi prea multa ciocolata, cafea etc. Doar ca nu asimilez. Nu inca, am tot timpul sa ma ingras.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca tolerati bine aceste valori ale glicemiei, nu este cazul sa faceti investigatii suplimentare. Este indicat sa respectati mesele principale, cu gustari intre mese si sa aveti intotdeuna ceva dulce la dumneavoastra in cazul in care simtiti ca ametiti, tremurati, transpirati, aveti durere de cap, etc ( simptome ale hipoglicemiei).