hemoglobina glicozata

Diabetul zaharat

Postata de doinisor cu 13 ani in urma.

acum de 2 saptamini glicemia dupa ce maninc ajunga la 156 160 cred ca sint pe drumul cel bun
nu am mai mincat dulce nimic de 2 saptamini si vad ca e bine multumeec de raspuns

Raspunsuri (1)

andreutza:)

acum 13 ani

incercati totusi sa nu va mai abateti de la regimul alimentar si alcatuiti-va un program de viata cat mai ordonat si sanatos.pentru dumneavoastra o faceti:).daca totusi sunteti tentat de ceva dulce faceti-va cateva unitati in plus,nu stati pe glicemie mare.