glucometru

Diabetul zaharat

Postata de aimee preda cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,
In urma unor analize am fost diagnosticata cu diabet tip 1 si trebuie sa imi monitorizez
zilnic glicemia .In farmacii am vazut diverse modele dar nu stiu ce model sa cumpar.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

toate glucometrele functioneaza pe acelasi principiu. la aceste aparate difera in general pretul cunosumabilelor (strip-uri ce pot fi compensate sau nu de casa de asigurari judeteana).

ioana pricop

acum 12 ani

Buna ziua ,
Eu am glucometru Healthy Line si sunt foarte multumita .Mi l-a recomandat medicul de familie.Este rapid si usor de folosit.
Aparatul si testele le-am cumparat din farmacie dar le gasiti si pe internet.

Multa sanatate

dan arnautu

acum 12 ani

si eu folosesc un glucometru Healthy Line si este foarte bun .Aparatul si testele le-am cumparat din farmacie la recomandarea d-nei farmaciste.Dansa il foloseste de un an si este f.multumita.