Glicemie

Diabetul zaharat Picurare intravenoasa de insulina

Postata de tache106698 cu 15 ani in urma.

Ma poate lamuri si pe mine cineva cu privire la scaderea brusca a glicemiei? Mentionez ca nu sunt diabetica.

Raspunsuri (3)

iute

acum 15 ani

nu trebuie sa fi diabetic ca sa-ti scada glicemia brusc .Asta i se poate intampla oricui .de obicei dupa o saptamana incarcata cu mult stres sau dupa o dieta (cura de slabire) glicemia scade si ai stare de ameteala amorteli ale membrelor superioare ,uneori iti amorteste limba si nu mai ai puterea de concentratie .in momentul cand faci criza trebuie sa iei 2 lingurite de zahar asta pana ajungi la medic ,si se administreaza intravenos Calciu gluconic.stai lilinistit nu este foarte grav !!!!!!!!

tache106698

acum 15 ani

Multumesc mult pentru lamuriri, sper ca lucrurile sa reintre in normal.

vasi

acum 10 ani

am avut dimineata glicemia 80 iar dua masa 158 vreau sa stiu care este cea normala si ce am de facut