glicemie

Diabetul zaharat

Postata de noyes cu 13 ani in urma.

de 2 luni de cand am incetat sa mai alaptez ,glicemia a crescut peste limitele normale . dimineata pe nemancate valoarea glicemiei este intre 140mg/dL si 180mg/dL. Ce pot face sa o aduc la limitele normale ? mentionez ca fac tratament cu metformin de 2 ori pe zi . tin regim alimentar si dieta saraca in carbohidrati .
va multumesc

Raspunsuri (4)

kangen

acum 13 ani

va recomand sa beti apa kangen
detalii pe site www.apaviekangen.ro

noyes

acum 13 ani

unde se gaseste aceasta apa.locuiesc in japonia....o pot gasi aici?

Medic Epuran

acum 13 ani

La valorile pe care le descrieţi pentru glicemia ˝a jeun˝ - pe nemâncate (dacă sunt determinate corect), recomand consultul unui medic diabetolog şi de nutriţie.

DANIELA NOYES

acum 13 ani

MULTUMESC DOMNLUI DOCTOR PENTRU RASPUNS.