glicemie

Diabetul zaharat

Postata de AURELIA991125 cu 13 ani in urma.

daca glicemia se mentine peste 350 mai multe zile chiar cu administrare de insulina la priz, ce e de facut.?sunt la inceput de injectare cu insulina 20 ui. sunt dezorientata.sfatuiti-ma va rog.

Raspunsuri (3)

Dr. Gavrila Loreta

acum 13 ani

Buna seara. In primul rand trebuie sa-mi spuneti cum se numeste insulina pe care v-o administrati. Doza de insulina se poate ajusta functie de glicemie si de mese. Pentru mai multe informatii cred ca trebuie sa luati legatura cu medicul cere v-a prescris insulina sau puteti solicita o consultatie la cabinetul nostru la tel 021. 319.86.36 CMI. Dr. Loreta Gavrila, cabinet aflat in contract cu CASMB, in str Grozovici nr. 2-8

andreutza:)

acum 13 ani

cate prize de insulina faci?

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

cred ca este corect sa aveti telefonul doctorului care v-a prescris insulina si cel mai bine ar fi sa va vada cu glicemiile la 2 sapt pana ajungeti la schema optima de insulina