Glicemie si colesterol

Diabetul zaharat

Postata de CARMEN AIDA cu 9 ani in urma.

As dori o parere.Am glimeele variabile intre 200 si 300 desi sunt cu insulina(un loc de munca deosebit de stresat) si HDL 83 , LDL 143 , TRIGLICERIDE 151.Intrebarea este :e nevoie de tratament medicamentos adica statine?Naturistele pot determina o scadere fara statine?
Ce-mi recomandati.
Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Nu aveti nevoie de tratament cu statine in situatia aceasta, doar, poate o doza mica - de protectie pe vase, ac***a in vedere ca sunteti si cu diabet.