glicemie peste 450!!!

Diabetul zaharat

Postata de CONSTANTIN48 cu 12 ani in urma.

Sora mea a aflat ieri ca are glicemia 480,mie mi s-a parut ciudat ca medicul de familie nu a chemat ambulanta stiind ca in urma cu 2 luni avea 96 de kg iar ieri avea 72kg.Precizez ca este cardiaca ,cu doua luni in urma era obeza are doar 56 de ani.Ce imi recomandat?

Raspunsuri (13)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa se adreseze serviciului de urgenta diabet si boli metabolice.

CONSTANTIN48

acum 12 ani

va multumesc mult,a fost internata astazi dimineata

ioan Gherasim

acum 12 ani

Trebuie sa incepi sa iei Diavit si o sa scapi de neplacerile diabetului. Bunica mea are 70 de ani si ia diabet de 4 luni....e ca noua :) , serios!!!! nu mai ia nici un alt medicament inafara de diavit si nu mai are probleme cu glicemia. Diavit este un medicament natural romanesc descoperit de un profesor din Cluj.
Aici puteti sa gasiti medicamentul:
www.casaplantelor.ro/diavit-100658

elena

acum 12 ani

buna,ma numesc elena,am 29 de ani si am aflat azi ca am glucoza 116,nu este normala dar nu stiu ce sa fac ca sa scada||cum pot reduce glucoza din sange???va multumesc!!!

elena

acum 12 ani

am glucoza 116 in sange,ce pot face ca sa o reduc?va multumesc

dorudopp

acum 12 ani

mananca mai putine dulciuri, paie ,miere,cartofi si chiar fructe. da-mi un telefon si te invat ce sa faci. trebuie doar vointa.
doru-0744550066

Leonard RADU

acum 12 ani

Dupa mai bine de 7 ani de cercetari intense , la care au participat mari practicieni in domeniu ,o importanta companie din Italia a introdus in piata (se intampla asta in vara anului 2010) un produs revolutionar .

"Fitness B-Fine Coffee" este singura CAFEA 100% NATURALA din lume in amestec armonios cu 13 plante(medicinale) si condimente naturale , gandita cercetata si dezvoltata pentru persoanele ce sufera de diabet zaharat .

Urmatoarele plante medicinale din continut :
- Iarba de Bermuda ;
- Mesteacanul Alb ;
- Ienuparul ;
- Papadia ;
plus Scortisoara au capacitatea de a reduce nivelul glucozei din fluxul sangvin si de a controla nivelul glicemiei.

Sunt de ajuns a fi baute 2-3 cesti/zi pentru a obtine valori ale glicemiei semnificativ scazute.

Este singurul sortiment al brandului "FITNESS-COFFEE" ambalat in pliculete de cate 7gr. fiecare , 30 plicuri/cutie .
Nu are nevoie de indulcitor adaugat,una dintre plante fiind Radacina de Lemn Dulce .

Informatii complete despre toate sortimentele brandului , ingredientele si beneficiile aduse de acestea , istoria aparitiei acestei revolutionare si unice cafele puteti gasi doar vizitand pagina web a importatorului unic pentru Romania si Moldova .

Leonard RADU

acum 12 ani

Dupa mai bine de 7 ani de cercetari intense , la care au participat mari practicieni in domeniu ,o importanta companie din Italia a introdus in piata (se intampla asta in vara anului 2010) un produs revolutionar .

"Fitness B-Fine Coffee" este singura CAFEA 100% NATURALA din lume in amestec armonios cu 13 plante(medicinale) si condimente naturale , gandita cercetata si dezvoltata pentru persoanele ce sufera de diabet zaharat .

Urmatoarele plante medicinale din continut :
- Iarba de Bermuda ;
- Mesteacanul Alb ;
- Ienuparul ;
- Papadia ;
plus Scortisoara au capacitatea de a reduce nivelul glucozei din fluxul sangvin si de a controla nivelul glicemiei.

Sunt de ajuns a fi baute 2-3 cesti/zi pentru a obtine valori ale glicemiei semnificativ scazute.

Este singurul sortiment al brandului "FITNESS-COFFEE" ambalat in pliculete de cate 7gr. fiecare , 30 plicuri/cutie .
Nu are nevoie de indulcitor adaugat,una dintre plante fiind Radacina de Lemn Dulce .

Informatii complete despre toate sortimentele brandului , ingredientele si beneficiile aduse de acestea , istoria aparitiei acestei revolutionare si unice cafele puteti gasi doar vizitand pagina web a importatorului unic pentru Romania si Moldova .

daniel luca

acum 10 ani

Am glicemia marita si trigliceridele ce trbuie sa fac sa mi scada în plus ma simt si foarte obosit tot timpul nu mai am chef be lucru ce trebuie fac sau cum sa procedez dacami puteti da vreun sfat miar fi de mare ajutor va multumesc

dorudopp

acum 10 ani

salut daniel
probabil ai diabet.
deci mergi rapid la medicul diabetolog si incepe tratamentul. treci imediat pe regim si incepe sa citesti cat poti despre boala ta.
nu sta pe ganduri ptr. ca pericolul complicatiilor este imens.
te vei simti bine si vei avea din nou energie. suna-ma te rog sa-mi spui ce-ai facut si te pot indruma mai departe. dsaca esti din bucuresti ne putem si vedea. nu te costa nimic si vei fi mai optimist.
succes
doru-0744550066

Leonard RADU

acum 10 ani

Vezi comentariul meu de mai sus. Produsul este 100% natural, se adreseaza cu precadere oamenilor ce au aceleasi probleme descrise de tine.
Cele minnim 2 cesti recomandate de catre producator a fi consumate zilnic (pentru a putea obtine rezultatele scontate) nu ar trebui nsa te coste mai mult de 4 lei/zi. Daca vrei scrie-mi pe [email protected] sau suna-ma pe 0722 258 261 pentru detalii suplimentare.

balan radu

acum 9 ani

am luat glicemia din curiozitate dar am mancat , rezultatul a fost de 580 ...este normal sau este foarte ridicat?

rodica

acum 8 ani

azi am aflat ca am glicemia ...411....cum e? si ce pot face?