Glicemie marita

Diabetul zaharat

Postata de membru263003 cu 7 ani in urma.

Buna.Am facut analizele anuale, iar cea care mi-a atras atentia a fost Glicemia = 175(anul trecut am avut 95). Colesterol seric=220, Trigliceride=136, ALT-TGP=26, AST-TGO=17, Creatinina serica =1.18,VSH=6, Uree serica = 37. Ar trebui sa ma ingrijoreze glicemia? Vreau sa va spun ca in ultimul timp am avut un oarecare stres mai ales in momentul recoltarii - am oroare de ace( nu stiu daca poate influenta). Fac sport in mod frecvent, nu mananc ciocolata sau alte dulciuri (decat ocazional), etc
-barbat, 36 ani, 1.80m, 87 kg.

Raspunsuri (1)

eliza2016

acum 7 ani

Fireste ca trebuie sa va ingrijoreze orice modificare a starii de sanatate. Trebuie repetata si daca se mentine valoarea anormala trebuie mers la medicul specialist.