Glicemie mare

Diabetul zaharat Hipertrigliceridemie

Postata de MembruMobileApp1495091897 cu 6 ani in urma.

Bun ziua. Am 21 de ani 88 kg si inaltime 1.85. De cateva saptamani de zile am o senzatie de sete permanenta, urinez forte mult, stare generala de oboseala - permanenta, pofta de mancare mare. Am facut analizele si mi-au iesit in limite - glicemia 99. La o saptamana de zile repet din nou analizele si am glicemia 106. Ce este de facut ? Simptomele le am in continuare.

Raspunsuri (1)

Muntianu Ionel

acum un an

Nu cred ca e vorba de diabet,Este normal ca glicemiea sa fluctueze și variază în funcție de ce mâncați,stres etc.Glicemiea este ok pana 108_110 dar după noile standarde oms au modificat 72_99 mg/dl.Fă un test de toleranta la glucoză și o glicată asta îți vor da răspunsul pe care îl aștepți.Sănătate .