glicemie la copii

Diabetul zaharat

Postata de membru274374 cu 9 ani in urma.

buna ziua! am 2 nepotele. una de 12 ani si cealalta de 10 ani. am verificat glicemia acasa cu un aparat de luarea glicemiei pe fetite. cea mare de 12 ani ia iesit glicemia 170. iar celei mici de 10 ani ia iesit glicemia 203. daca aveti un sfat bun pentru mine va rog ajutatima. va multumesc!!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Pentru a elimina orice dubiu, este bine sa determinati glicemia dimineata pe nemancate( de preferat, recoltare de sange). In cauzl in care glicemia se mentine ridicata, consultati medicul diabetolog.