glicemia mare

Diabetul zaharat

Postata de marinus77 cu 13 ani in urma.

Glicemia 124 pe nemancate este mare? am motive de ingrijorare ,sa am cumva diabet dat fiind ca am o greutateb de 105kg si inaltime de 160cm?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Da, este la limita superioara, iar dvs sunteti o persoana obeza. Daca veti slabi cateva zeci de kilograme, glicemia dvs va reveni, cel mai probabil, la normal. Ma mir ca la aceasta greutate nu aveti o glicemie mai mare. Se impune urgent o vizita la endocrinolog si la nutritionist pt analize si dieta adecvate!

diana

acum 13 ani

am 10 ani si am un pic insulina mare si am 62 de kilokrame