glicemia la copii

Diabetul zaharat

Postata de crysssyuly26 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,este semn de diabet o glicemie de 108?la un copil de aproape 8 ani.

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 9 ani

Depinde cand a fost luata.O glicemie luata dimineata pe nemancate, timp de mai multe zile, cu aceasta valoare sau mai mare, poate sa fie un semn, dar nu neaparat de diabet.Insa trebuie facute investigatii amanuntite pentru a se putea pronunta in vreun fel.

crysssyuly26

acum 9 ani

a fost luata dimineata pe nemancate...dar au fost si valori mai mari...

crysssyuly26

acum 9 ani

a fost luata dimineata pe nemancate...dar au fost si valori mai mari...

FreeStyle11

acum 9 ani

Duceti-l la medicul internist, pentru niste investigatii mai complexe.Mai sunt si alte simptome pt diabet, de ex. bea multe lichide si urineaza mult?