glicemia este mica

Diabetul zaharat

Postata de ildy_baba cu 13 ani in urma.

de obicei glicemia este mica am facut de doua ori analize acum un an si atunci am avut tot mic prima data 52 a doua oara 62 dar mai masor si acasa ca mama are aparat fiind bolnav cu diabet dar totdeauna e sub limita ma simt obosita dureri de cap si parca si muschi ma lasa ce sa fac?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Ati consultat, sper, un medic specialist in diabet, da? Pentru ca la aceasta glicemie sunteti aproape de coma!!! Diabetul se mosteneste! Mama dvs are diabet iar dvs la 38 de ani trebuia sa fiti de mult in evidentele unui medic endocrinolog in aceasta situatie! MERGETI URGENT LA MEDIC pt tratament!!!

andreutza:)

acum 13 ani

in timpul hipoglicemiei apar modificari in organism.in primul rand datorita nivelului scazut de zahar din sange primul are de suferit creierul.mie in timpul unei hipoglicemii sau a unei hipoglicemie mai severe simt ca mi se blocheaza muschii.trebuie sa consultati un sfecialist daca nu ati vb deja cu medicul mamei dumneavoastra,hipoglicemiile severe sunt principalele cauze si cele mai frecvente care duc la decesul persoanelor cu diabet.