glicemia 310

Diabetul zaharat

Postata de beatricce cu 13 ani in urma.

IN CE STADIU ESTE BOALA DE CARE BIABET ESTE

Raspunsuri (3)

angel

acum 13 ani

buna, cred ca este diabet zaharat tip 1 insulinodependent , si eu sunt diabetic descoperit acum 3 ani am glicemia intre 140-160 prima data am avut-o 550 e cumplit

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

depinde ce varsta ai,ce greutate ai ,pe cine ai in familie cu diabet ,depinde ce analize ai,.eposibil sa fie atat diabet tip 1 cat si diabet tip 2 sau alte tipuri de diabet

Viorel Maciuc

acum 10 ani

Glicemia 310
Varsta 58 ani
greutate 135 kg
Inaltime 1,75
Mama cu diabet dar sub 200 glicemie