Ganoderma lucidum ???

Diabetul zaharat

Postata de karesz cu 12 ani in urma.

As dorii sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns in legatura cu Ganoderma Lucidum.Am preparat o tinctura pe baza de alcool din aceasta ciuperca ,despre care stim ce proprietati benefice are.Din pacate medicul diabetolog nu cunoaste acest produs si nu ne poate da detalii daca se poate consuma de diabeticii tip 2. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

As dorii sa va intreb daca sotul meu care are diabet tip 2 poate consuma tinctura preparata pe baza de alcool Ganoderma Lucidum.Stim ce

Raspunsuri (8)

Laszlo

acum 12 ani

Exista o Companie care cultiva si comercializeaza produse pe baza de Ganoderma. Va recomand pentru diabet capsulele Ganoderma si ceaiul Roiboss de la aceasta Companie. Informatii gasiti pe adresa: https://sites.google.com/site/ganoexcel2009ro/Home/despre-ganoderma.
Este foarte important ce fel de Ganoderma folositi. Presedintele acestei Companii este un micolog, el a studiat ani de zile diversele tipuri de Ganoderma, si ceea ce ei comercializeaza este un produs unicat si eficient, pentru ca este un amestec din 6 tipuri de Ganoderma, care sunt cele mai importante ca efect. Calitatea acestor poduse este recunoscut deja in peste 100 de tari. Daca doriti si alte detalii, va rog sa ma contactati, gasiti date de contact pe site.

Eva

acum 12 ani

Ganoderma lucidum este cultivat de sora mea (cultiva printre altele si ciupercile Shitake) care sunt tot ciuperci medicinale cu proprietati benefice asupra organismului,si sunt sigura ca este cea mai originala ciuperca cultivata si de incredere.Tinctura este preparat de mine dupa cum am mai scris,dar nu ma poate ajuta un medic competent care cunoaste acest produs pentru a stii daca se poate folosi si de diabeticii tip 2.Deci sotul meu are diabet,iar eu am suferit de alergie si de cand folosesc aceasta tinctura pot sa spun ca am scapat de alergie in proportie de 95%,si sunt foarte multumita.Am sa ma mai documentez si de pe adresa mentionata mai sus.

Utilizator21537514300

acum 5 ani

eeu am sensibilitate chimica multipla, alergii la parfumante, dar si la subst. de curatenie, am si diabet tip 2

leria

acum 12 ani

hm.. si pe mine ma iinteresa un raspus cu acest produs dar nu reklama tocmai....

eva

acum 12 ani

mai astept inca un raspuns de la un medic dar nu prea vine......

Vasile

acum 11 ani

Ma intereseaza si pe mine cum face-ti maceratul de ganoderma. Tocmai am gasit (in timp ce cautam ghebe) mai multe ciuperci ganoderma. Si a-s vrea sa stiu cum sa le folosesc. Tinctura; sa le pun la uscat si apoi sa fac ceai etc? Cine ma poate ajuta urgent. as vrea sa le utilizez pe termen lung si am nevoie de acest tratament naturist. Am gasit si ganoderma proaspete dar si mai uscate (trecute) de culoare rosie.

Florin

acum 11 ani

e fff simplu www.ciuperci-medicinale.ro
Gasiti toate informatiile

Florin

acum 11 ani

http://www.ciuperci-medicinale.ro/
http://www.facebook.com/CiuperciMedicinaleCiuperciTerapeutice