este bun sucul de noni pentru diabet tip2?

Diabetul zaharat

Postata de flori36 cu 12 ani in urma.

te ajuta sucul noni sa te poti lasa de fumat?

Raspunsuri (8)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

daca sunteti diagnosticat cu diabet zaharat tip II, banuiesc ca ati primit si tratament. ne-ati putea scrie ce tratament ati primit, daca il administrati si ce valori are glicemia sub tratament?
tinta tratamentului antidiabetic este sa se mentina glicemia si hemoglobina glicozilata in apropierea valorilor normale.
daca aveti diabet zaharat tip II controlat doar prin dieta, puteti citi si acest articol: //sfatulmedicului.ro/Medicina-naturista/tratamente-naturiste-in-diabetul-zaharat_1543

va urez o seara buna

flori36

acum 12 ani

Buna seara,multumesc foarte mult pentru raspuns.
Cand am pus aceasta intrebare,ma refeream la tatal meu. Are 64ani,pentru diabet a luat Pramistal si Meguan,iar glicemia stiu cat a avut anul trecut 130,anul acesta nu stiu.

Tratament natural pentru Diabet

acum 12 ani

O sa scapi treptat de insulina, Exista un medicament care vindeca diabetul!!!!! cautati pe internet, este descoperit de un profesor roman din Cluj. Gasiti medicamentul aici: www.casaplantelor.ro/diavit-100658

V maria

acum 11 ani

Am cautat Diavit (pentru diabet) la mai multe magazine dar nu am gasit. Ziceau ca nu mai au pe stoc si ca vor comanda. Am incercat si la D-l prof. dr. Roman dar a durat mult pana am primit produsul. Cel mai repede si ieftin am fost servita aici:

http://enzimatic.ro/Plantarom/diavit-pre-497-ron-antidiabetic-naturist

www.enzimatic.ro este la Cluj
Sper sa va fie de folos,
Vaida Maria - Iasi

colnago

acum 12 ani

Sucul noni (ma refer la cel original, bautura bioactiva Tahitian Noni de la TNI) se recomanda la diabet zaharat tip 2, insa doar ca tratament complementar.
Noni, prin substanta serotonina si melatonina poate sa diminueze substantial sevrajul nicotinic. Un alt ajutor in a renunta la fumat poate fi o lectura interesanta scrisa de Allen Carr: In sfirsit nefumator, va pot trimite, daca doriti, email: [email protected]

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru un tratament corect al diabetului, trebuie sa se prezinte mai des la control pentru un set de analize printre care glicemia si hemoglobina glicozilata.

va urez o zi buna

flori36

acum 12 ani

Buna ziua, multumesc foarte mult ca ati raspuns asa repede
As vrea sa intreb in legatura cu mama mea.Are 58 ani,a facut mai intai operatie de fibrom,apoi de fiere in urma cu 4ani. De vreo 2ani are o umflatura deasupra buricului
cam cat un ou,ce credeti ca ar putea fi,si daca ar trebui operata

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ar putea fi vorba despre o hernie ombilicala....dar fara un consult real nu se poate pune un diagnostic, ci doar o oarecare presupunere ac***a in vedere ca a fost si operata la nivelul abdomenului...
ar trebui sa se prezinte la medicul de familie pentru un consult si daca intradevar este o herniere, in functie de dimensiuni/caracteristici sa ii dea o trimitere pentru un consult chirurgical.
un articol despre herniile abdominale (daca presupunerea este corecta) puteti citi si aici: //sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/hernie-a-peretelui-abdominal_3717

va urez o zi buna