efectul otetului de mere

Diabetul zaharat

Postata de GETA4125558 cu 12 ani in urma.

M-am hotarat sa iau capsule de otet de mere.Sunt predispusa la diabet de tip 2 siusor obeza.Ce efecte are acest tratament asupra glicemiei,este bine sa tin cura timp de 1 luna?

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

GETA4125558

acum 12 ani

Stiu ca imi afecteaza mucoasa gastrica,dar am citit ca in ciuda acestui efect advers are o multime de alte beneficii si in plus daca le iei dupa o jumatate de ora de la masa efectul advers aproape ca nu se mai produce.Eu vreau sa stiu cum imi afecteaza scaderea sau ridicarea valorii glicemiei.