doresc un tratament naturist eficient

Diabetul zaharat

Postata de DDANIELS cu 9 ani in urma.

Am 36 de ani si am fost diagnosticat cu DZ tip2 in urma simptomelor pe care le-am avut;sete intensa,foame excesiva,scadere in greutate,dureri in diverse zone ale corpului.Am fost internat 8 zile,toate analizele au iesit bine, in afara de glicemie care afost 278-am plecat din spital cu regim 25oHC,amaryl de 3mg dim,seara amaryl 1mg,metfogama850 de 3 ori pe zi si insulina lantus 10u.Intr-o saptamana am renuntat la insulina si incet si la o parte din pastile[dupa 6 luni].Acum am metfogama de 3 ori pe zi si 0,5 mg Amaryl dimineata.Am si acum dureri in zona pancreasului,zona prostatei desi am facut ecografii si nu s-a vazut nimic.Daca au fost dezechilibre,de ce durerile persista,de ce apar umflaturi pe diverse zone ale corpului,de ce glicemiile cresc necontrolat apoi scad mult?Intr-o dimineata am 90 apoi sunt zile cand am 140-160 sau invers.Vreau sa comunic cu pers cu aceleasi probleme,alte moduri alternative de [email protected]

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 9 ani

Ti s-a mai raspuns la aceeasi intrebare, dar n-ai intreprins nimic.