doresc un tratament naturist eficient

Diabetul zaharat

Postata de DDANIELS cu 10 ani in urma.

buna ziua,ma numesc Daniel,am 36 de ani si am fost diagnosticat cu DZ tip 2,glicemia 278.Am stat in spital 8 zile,3 zile am facut insulina si dupa ce pancreasul si-a mai revenit am plecat acasa cu Amaril 2mg ,dim si seara,metfogama850 de 3 ori pe zi si insulina lantus 10u.Acum,dupa 6 luni mai am doar 0,5mg Amaril si metfogama850 de 3 ori pe zi cu hipoglicemii frecvente.mentionez ca nu sunt supraponderal si simptomele au debutat cu sete,foame intensa,scadere in greutate si amorteli la degete plus dureri in zona pancreasului pe care le am si acum.Doresc un schimb de idei pe teme naturiste [email protected]

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 10 ani

Iti recomand in primul rand o detoxifiere generala a organismului, prin care valorile glicemiei, colesterolului si tensiunii arteriale vor scadea de la sine. De exemplu, preparatele cu fibre gen Detoxicolon, Kg-Stop asociate cu suplimente pe baza de alge marine (spirulina, kelp, chlorella, AFA), tinctura din fructe de soc si ceai pentru purificarea organismului/sangelui sunt toate impreuna o schema eficienta pentru detoxifiere. Tratamentul trebuie sa dureze o luna de zile. Dupa aceea, poti lua suplimente strict pentru diabet minim o luna si in functie de rezultatele glicemiei dupa acest timp continui sau nu.

E important sa ai un stil de viata sanatos, sa mananci corect, sa dormi suficient, sa nu suferi de stress sau alte angoase si sa faci sport frecvent.