dibetu zaharat tip2

Diabetul zaharat

Postata de elena24154606 cu 13 ani in urma.

cand transpir am un miros urat la subrat e din cauza ca am diabet tip 2 sau hepatita c

Raspunsuri (2)

Maria

acum 13 ani

Draga Elena, nu stiu cauza, in schimb pot sa-ti spun ca nu tb. sa te dai cu deodorant ci doar sa folosesti , dupa ce te speli,putin bicarbonat de sodiu inp***at cu apa.Te dai cu un tampon de vata.Timp de 24 de ore nu mai mirosi a transpiratie.

Bacu Crina

acum 13 ani

Daca ai diabet, glicemia va fi marita. Pentru hepatita C trebuie sa faci niste teste specifice. Dar... ai o igiena riguroasa? Folosesti antiperspirant? De multe ori
chiar si dieta poate influenta mirosul transpiratiei.