diaprel

Diabetul zaharat

Postata de furnicutza cu 14 ani in urma.

ce concentratie de diaprel pot lua zilnic daca glicemia era 320?

Raspunsuri (11)

CriCri_7Forever

acum 14 ani

discuta acest lucru cu doctorul tau...numai el e in masura sa-ti spuna. ce tip de diabet ai, I sau II?

furnicutza

acum 14 ani

II

CriCri_7Forever

acum 14 ani

glicemia este cam mare, dar cred ca vei reusi s-o scazi pana la urma. trebuie stabilita alta doza de catre dr. tau. esti din Bucuresti, unde ai dr.? iti pot recomanda un dr. bun daca vrei.

furnicutza

acum 14 ani

sunt din bucuresti dar medicul e in timisoara. imi puteti da numele medicului recomadat de dvs?

furnicutza

acum 14 ani

pana ieri am luat 2 glibenclamid/zi iar ieri 1 diaprel si azi dimineata aveam glicemia 320. trebuie sa iau 2?

CriCri_7Forever

acum 14 ani

se numeste Dr. Diabetolog Anca Coman. da-mi add in lista ta : cricri_7forever si iti dau toate detaliile (nr. de telefon, locatie, etc.). este un dr. bun si ti-l recomand cu incredere, pe mine m-a ajutat enorm.

furnicutza

acum 14 ani

de la Institutul de Diabet, Nutritie si Boli Metabolice Prof. Dr. N. Paulescu?

CriCri_7Forever

acum 14 ani

a fost acolo iar acum e la un centru de pe langa Piata 1 Mai care apartine de Institut. acolo am fost internat o perioada si m-am simtit bine...daca vrei vorbesc cu ea si ii spun de tine

furnicutza

acum 14 ani

am reusit sa iau legatura cu medicul meu si am rezolvat. multumesc pt tot

CriCri_7Forever

acum 14 ani

sanatate multa si oricand daca ai nevoie de ceva...doar suntem in aceeasi situatie :)

ionut

acum 14 ani

cred ca sfaturile bolnavilor sunt dupa ureche ,tu consulto un medic .