Diabetul zaharat

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

poti sa ramai insarcinata si sa pastrezi o sarcina daca ai diabet,care sunt riscurile

Raspunsuri (5)

Huzun

acum 15 ani

femeile cu diabet pot ramane insarcinate si pot avea si o sarcina normala. totusi trebuie sa fie foarte atente cu monitorizarea glicemiei si este posibil sa fie necesara cresterea dozei de insulina.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt putin speriata,va multumesc ca ati putut sa-mi puneti la dispozitie aceste informatii,stiu ca datorita neglijentei mele am aflat un pic mei tirziu.
acum ma simnt mai linistita,
doresc sa stiu cauzele aparitiei diabetului zahara.
va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

la diabetul tip 1 se poate face transplant cu celule stern

comentarii utilizatori

acum 15 ani

m-ar interesa foarte tare si unde se fac transplanturie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna,este adevarat k te poti pensiona cu diabet categoria a 3 a doar daca ai 25 de ani de diabet?
astept rasp.
va multumesc