diabetul zaharat

Diabetul zaharat

Postata de Catalintal cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am 52 de ani, am diabet de 6 ani, de tip II sub 200, si asdori sa stiu daca uscarea craparea si ingrosirea pielii de pe calcai si degetelor de la miini, are vreo legatura cu diabetul??. in p***a de lapiciorul stang simt cate o data furnicaturi, intepaturi amorteala si o durere usoara?
Are legatura cu diabetul? daca da ce tratament ar trebui s aurmez??

Multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

este manifestarea neuropatiei diabetice care este tratata prin aducerea glicemiilor cat mai aproape de normal prin regim si tratament si trat gratuit cu milgamma si compensat cu thiogamma care ajuta la majoritatea pacientilor

Dan Mihalache 0724 638604

acum 13 ani

Daca doriti sa scapati de diabet, definitiv si fara medicamente, atunci va recomand sa beti Apa Kangen.
Va rog sa cititi mai multe pe site: www.apaviekangen.ro
Rezultatele sunt uimitoare (in max 10-14 zile glicemia revine la valori normale).
Pentru relatii suplimentare va stau oricind la dispozitie.