Diabetul zaharat insulino-dependent recent diagnosticat

Diabetul zaharat

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am facut analizele si glicemia a iesin la valoarea de 147 am 41 de ani este valoare chiar atat de mare cum ma pot trata naturist

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Florin,
Ar fi bine sa mergi la un doctor naturist sa-ti faci niste analize. Asa nu poti lua nici o reteta caci nu stii cat de bine sau de rau evolueaza boala. Doctorul naturist te va tine sub observatie si va stii ce sa-ti dea. Multa sanatate.

gabriela nicoleta122065

acum 15 ani

te poti trata cu produsul TRANSFER FACTOR GLUCOACH de la 4LIFE RESEARCH...dar sub un strict control al glicemiei in primele zile,cel putin 14. Poti incepe cu 2 capsule pe zi si monitorizand glicemia vezi ce se intampla,cand apar rezulatate cat de mici,poti creste doza pana la 4 maxim 6 capsule /zi.pentru detalii www.4life.com sau www.4life-romania.ro

Huiet Bogdan

acum 13 ani

La varsta Dumneavastra probabil ar trebui sa va ganditi la cateva zile de odihna, puteti sa mai incercati un set de analize pentru glicemie sau acasa va luati singura glicemia cel putin 3-4 zile in fiecare dimineata intre orele 7-8. Valoarea normala a glicemiei este intre 80-120 dimineata pe nemancate si 140 la 2 ore dupa ce ai luat masa. Eu sincer iti recomand o dieta cu un numar de glucide redus. Altceva, produsele naturiste nu te vor ajuta foarte mult, deoarece s-ar putea sa ai deja declansat diabetul de tip II. Recomand glicemii repetate, si daca nu ai nici un rezultat pozitiv in legatura cu glicemia (sa se mentina la normal) vorbeste cu un Medic Diabetolog care iti poate face o "hemoglobina glicozilata" insemnand media glicemiilor pe ultimele trei luni. Trebuie sa stii daca e declansata de mai mult timp sau daca a fost doar un semnal a ceea ce urmeaza. Sper sa te ajute raspunsul meu.