Diabetul si glucoza din sange

Diabetul zaharat

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Salut, eu am 14 ani, sunt bolnava de diabet de tipul I de un an jumate....
nu stiu ce sa fac, am niste probleme care nu le pot rezolva, glucoza in singe este foarte mare de peste 10 mmol si de timp aproximativ de o luna... eu impreuna cu mama nu putem sa alegem doza normala de insulina (protofan), dar indocrinologul nu poate face nimic...
ajutati va rog...

Raspunsuri (6)

acum 15 ani

Buna Margareta,

Pentru a-ti putea da un sfat, te rog sa ma lamuresti intr-o privinta: ce vrei sa spui prin: "endocrinologul nu poate face nimic"?
Ai fost la medic si nu a gasit o rezolvare a problemei tale?

silvia153

acum 14 ani

Buna,
pt diabet tip 1 exista remediu! Mai ales ca tu ai numai 14 ani, exista mari sperante de renuntare la insulina si vindecare totala.
Iti pot recomanda o schema de tratament si iti pot oferi materiale si studii de specialitate spre documentare, este vorba despre suplimente revolutionare, dezvoltate de medici de renume, 100% naturale si avizate de Ministerul Sanatatii!

gabriela370139339

acum 14 ani

hello
am gasit un medicament naturist care regleaza glicemia...se cheama diabetico, dupa 18 zile am vazut o schimbare majora

andreutza:)

acum 14 ani

buna!iti pot recomanda un centru pt adolescentii bolnavi de diabet.poate ai auzit deja de el "Fundatia Cristian Serban" din buzias-timisoara.te sfatuiesc sa mergi,dupa o sa ti se para totul mult mai usor.

gina

acum 14 ani

oricati oameni si oricate remedii ti-ai procura important este sa nu intri in panica.Trebuie sa te cunosti pe tine si sa te imprietenesti cu diabetul tau si sa il respecti.Baiatul meu de 16 ani are diabet de aprape 5 ani si am avut fel de fel de perioade.Cel mai mult l-a ajutat sportul.Nu iti face sperante fara rost.Si el a luat zeci de scheme de remedii naturiste si am cheltuit o avere, unele il ajutau dar temporar si nu semnificativ.Ai rabdare . Sunt perioade de rezistenta la insulina in care chiar nu ai ce sa faci.Iti recomand sportul in aer liber, dar nu pe glicemie mare. Bucurie si rabdare iti doresc..

teodora

acum 13 ani

buna si eu tot 14 ani am si am diabet de 5 ani.eu fak insulian (apidra) si lantus la ora 22. eu am incercat multe tratamente dar nimic. dak vreti sa vb k mn 0755739350 sau id trudy_teo