diabetico

Diabetul zaharat

Postata de ambrozia2 cu 12 ani in urma.

Ce stiti de diabetico? Foloseste cineva acest supliment? As vrea sa stiu daca are efect .

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

nu va recomand utilizarea preparatelor, ce nu mentioneaza proportia de substante continute, indicatiilem , posibilele efecte adverse, avizele de comercializare-de aprobare de catre autoritatile de sanatate , pot avea efecte nocive!!!

gabi

acum 10 ani

Pana in 2008 am facut 5 ani insulina, eu ac***a diabet de tip II, dar si hepatita, asa ca nu mergea tratament cu pastile. Ajunsesem la 54 unitati de insulina. In 2008 am aflat de DIABETICO si am inceput tratament cu monitorizarea glicemiei. Dupa 3 luni hemoglobina glicozilata a scazut de la 6-7 la 5.Am scapat de regimul draconic si de stresul meselor la ore fixe. Glicemia oscileaza in jurul valorii de 130, dar de cand monitorizez eu glicemia, periodic, pe buletinele de analize, valorile maxime au scazut. Cu timpul s-ar putea ca organismul sa se obisnuiasca cu acest tratament si sa nu mai raspunda pozitiv. Daca cineva ia de mai multa vreme sau cunoaste efecte secundare pentru Diabetico, asi fi interesata sa aflu.
Eu consider ca nu cota prea mult in comparatie cu regimul . Astept pareri!