Diabet

Diabetul zaharat

Postata de alina ramona50568 cu 11 ani in urma.

Am diabet de 13 ani (am 24 ani) si fac insulina de 4 ori pe zi. Glicemiile mereu au oscilat...am avut de la 20 la 600, iar hemoglobina acum o am 8 (a scazut de la 9,10). Cam de o luna am inceput sa ma simt rau. Imi e foarte foame si tremur..ma simt slabita, dar daca mananc imi trece.Hipo nu este deoarece am avut glicemia si 300. Am facut analize si mi-a iesit o anemie usoara iar calciul la limita, dar am inceput tratamentul de cateva saptamani. Va rog sa imi spuneti de la ce am starile de rau.Din cauza diabetului sau alte cauze.
Va multumesc!

Raspunsuri (3)

bogdaneko

acum 11 ani

buna simptomene pe care le-ai descris sunt ale hiperglicemiei sau poti sa trmuri daca faci atac de panica

alina ramona50568

acum 11 ani

Multumesc frumos de raspuns. Din pacate a fost nevoie sa vina ambulanta acasa sa imi spuna acest lucru. Starile de rau le am din cauza depresiei. Inca incerc sa depasesc situatia.

bogdaneko

acum 11 ani

si eu sunt depresiv si am diabet daca iti face placere putem vorbi pe mess bogdaneko_95